Kolestrol Nedir ?
Kolesterol tüm vücutta doğal olarak bulunan ve vücut fonksiyonları için gerekli olan yağsı bir maddedir. Vücuttaki kolesterolün 2 kaynağı vardır.
- vücut içinde karaciğer ve diğer hücreler tarafından üretilen(kan kolesterolünün yaklaşık %75’ini oluşturur)
Devamını Oku
Bitkisel Steroller / Stanoller

Bitkisel steroller /stanoller kolesterol oranını düşürmeye, düşük kolesterol de kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Devamını Oku
Resveratol
Resveratrol, üzüm, kırmızı şarap, yer fıstığı ve yabanmersininde bulunan polifenolik bir bileşiktir. Damar sertliğini önlemede ve kalbi korumada güçlü etkilere sahiptir. Resveratrol doğal bir antioksidan olarak hücre koruyucu özellik göstererek serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini önlemeye ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeye yardımcıdır.
Devamını Oku
Oleuropin

Oleuropin zeytin ve zeytin yaprağında bulunan, hücre yenileyici ve yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) etkileri olan güçlü bir glikozittir. Aynı zamanda insan vücudunda bulunan serbest radikallerin parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlar.

Devamını Oku
Antioksidan Vitaminler ve Mineraller
Selenyum: Güçlü bir antioksidandır ve vücuttaki tüm sistemleri serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyarak daha sağlıklı bir yaşam sürdürmeye yardımcıdır. Ayrıca bağışıklık sistemini koruyucu, damar sertliğini önleyici etkilere sahiptir.
Devamını Oku
Hamilelikte Kilo Alımı ve Kontrolü
Bir çeşit B vitamini olan kolin vücuttaki tüm hücrelerin işlevlerini normal olarak yerine getirmesi için gerekli olan temel bir besin maddesidir. Ciğer, yumurta sarısı, buğday tohumu ve soyada ayrıca göbek marul,  fındık yağı, brokoli, balık, süt, yoğurt, bezelye ve karnabahar gibi gıdalarda bulunmaktadır.
Devamını Oku
Anne Sütü ve Önemi
Anne sütü bebek için özellikle ilk 6 aylık dönemde tek besin kaynağıdır. Bu nedenle anne, emzirme döneminde bebeğine kendi vücut depolarından veya beslenmesinden elde ettiği beslenme faktörlerini sütü aracılığı ile verir.
Devamını Oku
Başlıklar
- Kolesterol nedir?
- Bitkisel Steroller / Stanoller
- Resveratrol
- Oleuropin
- Antioksidan Vitaminler ve Mineraller
- Hamilelikte Omega-3 Alımı
- Hamilelikte Kolin Alımı
- Hamilelikte Vitamin-Mineral Alımı
- Hamilelikte Kilo Alımı ve Kontrolü
- Hamilelikte Beslenme
- Emzirme döneminde Omega-3 Alımı
- Emzirme döneminde Kolin Alımı
- Emzirme döneminde Vitamin-Mineral İhtiyacı
- Anne Sütü ve Önemi
- Doğru Emzirme Teknikleri
   
   
Yararlı Linkler
- US Food & Drug Administration (Amerika Gıda &İlaç Dairesi)
- American Heart Association ( Amerikan Kalp Vakfı )
- Türk Kalp Vakfı
- Türk Kardiyoloji Derneği
- Mikro-Gen
- Nutrigen Çocuk Gelişim Şurupları
- Vitavin U.K.